Vitkovsky zpravodaj

. . .zapoj se a publikuj

Úvodem:


Tahle tématika je pro úplné začátečníky, co programování buďto vůbec nerozumí a chtěl by, nebo má alespoň zájem se dozvědět něco nového.

Náhled na aplikaci Mplab IDE

K demonstraci a pochopení nám bohatě postačí Mplab IDE (Integrated Development Environment)
integrované vývojové prostředí od společnosti  Microchip . Jedná se o originální prostředí vyvinuté společností Microchip, pracující na os windows. (Pro příznivce Linuxu – jede bez problémů v Wine) .

Program lze stáhnout na stránkách Microchip.com je zabalen v archivu zip, je třeba jej nejprve rozbalit a poté nainstalovat. Současná verze programu má asi 115 MB a po nainstalování na váš počítač (plná instalace) zabere dalších  705 MB.

Po úspěšné instalaci můžete instalační soubory vymazat, nebo archivovat, už je nebudeme potřebovat. Nyní máte to hlavní – programové vybavení.

V dalším díle se dozvíte, jak aplikaci nastavit a pustíme se do prvního snadného programu. Budu se zabývat pouze jazykem assembler (základní programovací jazyk) , pro ty kteří znají nadřazený jazyk c, se možná psaní programu bude zdát složité, ale má to svůj smysl. Nejprve je třeba pochopit ne to, co procesor dělá, ale jak to doopravdy dělá. Proto se v této rubrice jinými programovacími jazyky zabývat nebudeme.

Reklamy

4.2.2010 - Posted by | Programování procesorů PIC

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d bloggers like this: